Իրավական ապահովման ծառայության առաջատար մասնագետ
• Բանկի բնականոն գործունեության ապահովման համար անհրաժեշտ քաղաքացիաիրավական պայմանագրերի (աշխատանքային, առուվաճառքի, վարձակալության, ծառայությունների մատուցման, աշխատանքների կատարման և այլն), համաձայնագրերի և այլ փաստաթղթերի պատրաստում, փոփոխում, դիտարկում, լրամշակում և նշագրում:
• Բանկային գործառնությունների հետ կապված պայմանագրերի (վարկային, գրավի, երաշխավորության, երաշխիքի, ավանդային, քարտային, բանկային հաշվի և այլն) փոփոխում, դիտարկում, լրամշակում և նշագրում:
• Հաճախորդների սպասարկման ընթացքում առաջացող իրավական հարցերի պարզաբանում, այդ թվում` փաստաթղթերի փաթեթի ուսումնասիրություն, իրավական եզրակացությունների տրամադրում:
• Բանկի ներքին իրավական ակտերի (կարգեր, ընթացակարգեր, կառավարչական ակտեր, ուղեցույցներ, հրամաններ, որոշումներ, հանձնարարականներ, հրահանգներ, լիազորագրեր և այլ կազմակերպչական փաստաթղթեր) նախագծերի նախապատրաստում՝ ինքնուրույն կամ մշակման աշխատանքներում մասնակցություն, ներքին իրավական ակտերի և ներկայացված այլ փաստաթղթերի, դրանցում փոփոխությունների կատարման կամ ակտերն ուժը կորցրած ճանաչելու վերաբերյալ եզրակացությունների տրամադրում, օրենսդրական փոփոխություններով պայմանավորված՝ ներքին իրավական ակտերում և այլ փաստաթղթերում փոփոխությունների նախաձեռնում և/կամ կատարում:
• ՀՀ կենտրոնական բանկից, Բանկերի միությունից, փաստաբաններից, նոտարներից և այլ պետական մարմիններից, կազմակերպություններից, ֆիզիկական անձանցից ստացված գրությունների դիտարկում, ըստ անհրաժեշտության պատասխանների նախագծերի նախապատրաստում՝ ինքնուրույն կամ մշակման աշխատանքներում մասնակցություն:
• Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակից ստացված պահանջների քննություն, պատասխանների նախապատրաստում, բանակցությունների վարում:
• Բանկի մասնաճյուղերին և կառուցվածքային ստորաբաժանումներին իրավական խորհրդատվության տրամադրում
• Բարձրագույն իրավաբանական կրթություն (դիպլոմավորված իրավաբան)
• Քաղաքացիական, բանկային, աշխատանքային օրենսդրությունների և այլ հարակից իրավական ակտերի իմացություն
• 2-5 տարվա սշխատանքային փորձ իրավախորհրդատուի պաշտոնում, որից առնվազն 1-3 տարին բանկերում կամ վարկային կազմակերպություններում

Ведущий специалист отдела правового обеспечения
• Подготовка, изменение, рассмотрение, доработка и утверждение необходимых гражданско-правовых договоров (трудовых, купли-продажи, аренды, оказания услуг, выполнения работ и т.д.), соглашений и других документов для обеспечения нормальной деятельности банка.
• Изменение, рассмотрение, доработка и утверждение банковских договоров (кредитных, залоговых, гарантийных, поручительских, депозитных, карточных, по банковскому счету и т.д.).
• Разъяснение юридических вопросов, возникающих при обслуживании клиентов, в том числе изучение пакетов документов и предоставление юридических заключений.
• Подготовка проектов внутренних правовых актов банка (правил, процедур, административных актов, руководств, приказов, решений, распоряжений, инструкций, доверенностей и других организационных документов) самостоятельно или участие в их разработке, предоставление заключений по внутренним правовым актам и другим представленным документам, внесение изменений или признание актов утратившими силу, инициирование и/или внесение изменений в связи с законодательными изменениями.
• Рассмотрение писем, полученных от Центрального банка РА, Союза банков, адвокатов, нотариусов и других государственных органов, организаций, частных лиц, подготовка проектов ответов по мере необходимости, самостоятельно или участие в разработках.
• Рассмотрение требований, полученных от Примирителя Финансовой системы, подготовка ответов и проведение переговоров.
• Предоставление юридических консультаций филиалам и структурным подразделениям банка.
• Высшее юридическое образование (квалификация юриста).
• Знание гражданского, банковского, трудового законодательства и других связанных правовых актов.
• Опыт работы юрисконсультом 2-5 лет, из которых не менее 1-3 лет в банках или кредитных организациях.
• Отличное владение устным и письменным армянским языком, знание русского и/или английского языка является преимуществом.