25.02.2025թ. դրությամբ "ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ" ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալը կազմում է 190.093.600.614 ՀՀ դրամ, որը կազմված է 230.514 սովորական բաժնետոմսից.
ԲԱԺՆԵՏԵՐԵՐ | Հասցե | ՄԱՍՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ% | ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅԱՆ ՏԵՍԱԿԸ |
ԷՄ ԷՖ ԷՄ Գլոբալ Ինվեստ ՍՊԸ | Լինդենշտրասսե 16, 6340 Բաար, Շվեյցարիա | 74․999515 (154,694 բաժնետոմս) | օրենսդրությամբ չարգելված ցանկացած գործունեություն |
«Բնակարան երիտասարդներին» վերաֆինանսավորում իրականացնող վարկային կազմակերպություն ՓԲԸ | ՀՀ,ք․ Երևան, Հանրապետության փ․22 շենք, 13 տարածք | 25․000485 (51,566 բաժնետոմս) | օրենսդրությամբ չարգելված ցանկացած գործունեություն |
- Վերջին տասներկու ամսվա ընթացքում Բանկի Խորհրդի, Գործադիր մարմնի անդամներին, Գլխավոր հաշվապահին և նրանց հետ փոխկապակցված անձանց տրամադրվել են 29,944,400 ՀՀ դրամ և մարվել են 5,451,440 ՀՀ դրամ
- 31.12.2023թ. դրությամբ Բանկի Խորհրդի, Գործադիր մարմնի անդամներին, Գլխավոր հաշվապահին և նրանց հետ փոխկապակցված անձանց տրամադրված վարկերը կազմում են 56,259,184 ՀՀ դրամ։
- Վերջին 12 ամիսների ընթացքում Բանկի նշանակալից մասնակցի և նրանց հետ փոխկապակցված անձանց կողմից բանկից ստացված վարկերի և այլ փոխառությունների (այդ թվում` նաև մարված) առկա չեն․