Համապատասխանության ապահովման ծառայության գլխավոր մասնագետ
• Բանկի գործունեությանն առնչվող հիմնական իրավական և վերահսկողական պահանջների ապահովման հետ կապված ռիսկերի բացահայտում, գնահատում, կառավարում և համապատասխան շրջանառության ապահովում
• Բանկի գործունեության հետ կապված օրենսդրական և ենթաօրենսդրական ակտերի փոփոխությունների մոնիթորինգ, դրանց հետ կապված հնարավոր ռիսկերի գնահատում
• Բանկի գործունեության՝ համապատասխանության ապահովման գծով թերությունների և խախտումների բացահայտում, այդ թվում՝ տարբեր ռիսկային աղբյուրների ուսումնասիրությամբ, անհրաժեշտության դեպքում կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացում
• Բանկում էթիկական և կորպորատիվ մշակույթի խրախուսում և աջակցում
• Իրավական, վերահսկողական և էթիկական պարտավորությունների հիմնական ոլորտներում պատշաճ գործընթացների և հսկողական մեխանիզմների ապահովում, պարբերաբար մոնիթորինգի իրականացում
• Բանկի այլ ստորաբաժանումներին համապատասխանության ապահովման գծով խորհրդատվության տրամադրում, եզրակացությունների նախագծում
• Բանկի համապատասխանության ապահովման տարեկան ծրագրի կազմման աշխատանքների մասնակցություն և իրականացման ապահովում
• Համապատասխանության ապահովման գծով սեմինարների, քննարկումների և դասընթացների կազմակերպում
• Ներքին հաշվետվությունների նախագծում
• Բարձրագույն տնտեսագիտական/իրավաբանական կրթություն
• Բանկային համակարգում առնվազն 3 տարվա աշխատանքային փորձ
• Ներքին հսկողական համակարգերի իմացություն
• Համապատասխանության գծով որակավորման առկայությունը կդիտարկվի որպես առավելություն
• Բարձր պատասխանատվության զգացում
• Ռազմավարական մտածողություն
• Հայոց լեզվի բանավոր և գրավոր խոսքի գերազանց տիրապետում, ռուսերեն և/կամ անգլերեն լեզուների գերազանց իմացություն

Главный специалист по соблюдению нормативных требований
• Выявление, оценка и управление рисками, связанными с обеспечением соблюдения ключевых правовых и надзорных требований, касающихся деятельности Банка, обеспечение соответствующего документооборота.
• Мониторинг изменений законодательства и подзаконных актов, касающихся деятельности Банка, оценка возможных рисков.
• Выявление пробелов и нарушений в обеспечении соответствия в деятельности Банка, включая анализ источников риска, а также реализация превентивных мер при необходимости
• Содействие и поддержание этической и корпоративной культуры в Банке.
• Обеспечение надлежащих процессов и контрольных механизмов в ключевых сферах правовых, надзорных и этических обязательств, а также проведение регулярного мониторинга.
• Консультирование других подразделений банка по вопросам обеспечения комплаенса, подготовка заключений.
• Участие в разработке и реализации ежегодной программы комплаенса Банка.
• Организация семинаров, обсуждений и тренингов по вопросам комплаенса (compliance)
• Подготовка внутренних отчетов.
• Необходимые требования:
• Высшее экономическое/юридическое образование.
• Минимум 3 года опыта работы в банковской сфере.
• Знание законодательства, регулирующего банковскую деятельность.
• Знание систем внутреннего контроля.
• Наличие квалификации в области комплаенса/compliance будет преимуществом.
• Высокое чувство ответственности.
• Стратегическое мышление.
• Отличное владение устной и письменной армянской речью, отличное знание русского и/или английского языка.