Կենտրոնացված վարկային գործառնությունների բաժնի առաջատար մասնագետ
• Բանկի համակարգում տրամադրվող ֆինանսավորման գործիքների (վարկի, վարկային գծի, օվերդրաֆտի, բանկային երաշխիքի, ֆինանսական վարձակալության (լիզինգի), դրամական պահանջի զիջման դիմաց ֆինանսավորման (ֆակտորինգի) տրամադրման և դրանց կատարման ապահովման միջոցների հետ կապված անհրաժեշտ պայմանագրերի ձևակերպման, նոտարական կարգով վավերացման, դրանից ծագող իրավունքների պետական գրանցման իրականացում
• Գրավի առարկաների պետական գրանցման` արգելանքի կիրառման կազմակերպում
• Մարված վարկերի և/կամ Բանկի իրավասու մարմնի կողմից կայացված որոշման համաձայն ապահովման միջոց հանդիսացող գրավների գրավից ազատման գործառույթների իրականացում
• Վարկերի ապահովման միջոց հանդիսացող գրավի առարկաների վերաբերյալ Բանկի վարչության որոշումների կամ համապատասխան ստորաբաժանումների դրական եզրակացությունների հիման վրա համապատասխան համաձայնությունների տրամադրում

Ведущий специалист Отдела централизованных кредитных операций
• Оформление необходимых договоров, связанных с предоставлением в банковской системе инструментов финансирования (кредита, кредитной линии, овердрафта, банковской гарантии, финансовой аренды (лизинга), финансирования под уступку денежного требования (факторинга)) и средств их обеспечения, нотариальное удостоверение этих договоров, а также государственная регистрация вытекающих из них прав
• Организация государственной регистрации предметов залога с наложением обременения
• Выполнение функций по освобождению залогов, являющихся обеспечением погашенных кредитов и/или согласно решению уполномоченного органа Банка
• Предоставление соответствующих согласий по предметам залога, являющимся обеспечением кредитов, на основании решений Правления Банка или положительных заключений соответствующих подразделений