Ամիօ բանկը թողարկել է 2025 թվականի պարտատոմսերի երրորդ տրանշը
Ամիօ Բանկը հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է անվանական, չփոխարկվող, արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ առաջարկելով ապահով և շահավետ ներդրումային հնարավորություն։ Տեղաբաշխվող պարտատոմսերի պայմաններն են.
• Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 10.25%
• Տեղաբաշխման ծավալը՝ 2,500,000,000 ՀՀ դրամ
• Անվանական արժեքը՝ 100,000 ՀՀ դրամ
• Քանակը՝ 25,000 հատ
• Շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս
• Արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ 3 ամիս
• Մարման օրը՝ 2028թ. փետրվարի 14
Տեղաբաշխումը սկսվել է 2025թ. նոյեմբերի 14-ին և կշարունակվի մինչև 2026թ. հունվարի 21-ը ներառյալ: Պարտատոմսերը հանդիսանում են հուսալի ֆինանսական գործիքներ և երաշխավորվում են Ավանդների hատուցումը երաշխավորող hիմնադրամի կողմից՝ նույն սկզբունքով, ինչպես ավանդները: Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայում: Բանկի կողմից թողարկված պարտատոմսերը կարող եք ձեռք բերել նույնիսկ առանց բանկ այցելելու՝ անմիջապես AMIO Mobile հավելվածում: Պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկին (գրանցված ՀՀ ԿԲ նախագահի 13.08.2025թ. թիվ 1/269 Ա որոշմամբ) ծանոթանալու համար այցելեք՝ այստեղ:

Амио Банк выпустил третий транш облигаций со сроком погашения в 2025 году
Амио Банк выпустил именные, неконвертируемые, купонные облигации путем публичного размещения, предложив безопасную и выгодную инвестиционную возможность. Условия размещаемых облигаций:
• Годовая купонная доходность: 10,25%
• Объём размещения: 2 500 000 000 драмов РА
• Номинальная стоимость: 100 000 драмов РА
• Количество: 25 000 штук
• Срок обращения: 27 месяцев
• Периодичность выплаты купонов: каждые 3 месяца
• Дата погашения: 14 февраля 2028 года
Размещение началось 14 ноября 2025 года и продлится до 21 января 2026 года включительно. Облигации являются надежным финансовым инструментом и гарантируются Фондом гарантирования вкладов на тех же принципах, что и депозиты. После завершения размещения облигации будут котироваться на Армянской фондовой бирже. Вы можете приобрести облигации, выпущенные банком, даже не посещая банк, прямо в мобильном приложении АМИО. Полная информация об облигациях будет доступна в мобильном приложении АМИО сразу после их приобретения. Более подробную информацию о публичном размещении облигаций (зарегистрировано Решением Председателя Центрального банка Республики Армения № 1/269 А от 13.08.2025 г.) можно найти здесь.