Բարձր տոկոսադրույքով դոլարային պարտատոմսեր Ամիօ բանկից
Ամիօ բանկն առաջարկում է նոր ներդրումային հնարավորություն. դոլարային պարտատոմսեր՝ 5.75% տարեկան արժեկտրոնային բարձր եկամտաբերությամբ: Այս առաջարկը կապահովի ձեր գումարների անվտանգությունը՝ ստեղծելով կանոնավոր եռամսյակային եկամուտ ստանալու հնարավորություն: Տեղաբաշխվող պարտատոմսերի պայմաններն են.
• Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը՝ 5.75%
• Տեղաբաշխման ծավալը՝ 5,000,000 ԱՄՆ դոլար
• Անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար
• Քանակը՝ 50,000 հատ
• Շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս
• Արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ 3 ամիս
• Մարման օրը՝ 2027թ. դեկտեմբերի 11
Տեղաբաշխումը սկսվել է 2025թ. սեպտեմբերի 11-ից և կշարունակվի մինչև նոյեմբերի 18-ը ներառյալ: Պարտատոմսերը հանդիսանում են հուսալի ֆինանսական գործիք՝ երաշխավորված Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից` ճիշտ այնպես, ինչպես ավանդները: Տեղաբաշխումից հետո դրանք կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, կունենան շուկա ստեղծող (Marketmaker), իսկ դրանցից ստացված եկամուտներն ազատված կլինեն եկամտային հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից՝ ապահովելով առավելագույն եկամտաբերություն: Մի´ կորցրեք ժամանակը. կատարե´ք ներդրում Ամիօ դոլարային պարտատոմսերում և ստացե´ք բարձր եկամուտ: Պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկին (գրանցված ՀՀ ԿԲ նախագահի 13.08.2025թ. թիվ 1/269 Ա որոշմամբ) ծանոթանալու համար այցելեք՝ այստեղ:

Высокопроцентные долларовые облигации от Амио Банка
Амио Банк предлагает новую инвестиционную возможность: долларовые облигации с высокой годовой купонной доходностью 5,75%. Это предложение обеспечит безопасность ваших средств, создавая возможность получать регулярный квартальный доход. Условия размещаемых облигаций:
- Годовая купонная доходность: 5,75%
- Объем размещения: 5 000 000 долларов США
- Номинальная стоимость: 100 долларов США
- Количество: 50 000 штук
- Срок обращения: 27 месяцев
- Периодичность выплаты купонов: каждые 3 месяца (ежеквартально)
- Дата погашения: 11 декабря 2027 года
Размещение началось 11 сентября 2025 года и продлится до 18 ноября включительно. Облигации - это надежный финансовый инструмент, гарантированный Фондом гарантирования вкладов, как и депозиты. После размещения они пройдут листинг на Армянской фондовой бирже, будут иметь маркет-мейкера, а доход по ним будет освобожден от подоходного налога и налога на прибыль нерезидентов, что обеспечит максимальную доходность. Не теряйте времени - инвестируйте в долларовые облигации Амио и получайте высокий доход!
Более подробную информацию о публичном размещении облигаций (зарегистрировано Решением Председателя Центрального банка Республики Армения № 1/269 А от 13.08.2025 г.) можно найти здесь.