Ապահով ներդրում, բարձր եկամուտ․ նոր պարտատոմսեր Ամիօ Բանկից՝ շահավետ պայմաններով
Շտապե´ք օգտվել ներդրման այս բացառիկ հնարավորությունից՝ ստանալով եռամսյակային եկամուտ: Ամիօ Բանկը հայտարարում է պարտատոմսերի հերթական թողարկման մասին՝ ներդրողներին առաջարկելով ապահով և շահավետ ներդրումային հնարավորություն։ Դրամային պարտատոմսերը տրամադրվում են տարեկան 10.25% եկամտաբերությամբ, իսկ դոլարային պարտատոմսերը՝ տարեկան 5.75% եկամտաբերությամբ։ Արժեկտրոնային եկամուտների վճարումները կատարվելու են եռամսյակային պարբերականությամբ։ Տեղաբաշխումը սկսվում է 2025թ. սեպտեմբերի 11-ին և կշարունակվի մինչև նոյեմբերի 18-ը ներառյալ։ Պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը 27 ամիս է, մարման օրը՝ 2027թ. դեկտեմբերի 11-ը։ Տեղաբաշխվող պարտատոմսերի պայմաններն են.
• Դրամային պարտատոմսերի ծավալը՝ 3,000,000,000 ՀՀ դրամ (30,000 հատ անվանական, չփոխարկվող ոչ փաստաթղթային արժեկտրոնային պարտատոմս, յուրաքանչյուրը՝ 100,000 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով)
• Դոլարային պարտատոմսերի ծավալը՝ 5,000,000 ԱՄՆ դոլար (50,000 հատ անվանական, չփոխարկվող ոչ փաստաթղթային արժեկտրոնային պարտատոմս, յուրաքանչյուրը՝ 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով)
Պարտատոմսերը հանդիսանում են հուսալի ֆինանսական գործիքներ և երաշխավորվում են Ավանդների hատուցումը երաշխավորող hիմնադրամի կողմից՝ նույն սկզբունքով, ինչպես ավանդները: Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, կունենան շուկա ստեղծող (Marketmaker), իսկ դրանցից ստացված եկամուտներն ազատված կլինեն եկամտային հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից՝ ապահովելով ավելի բարձր եկամտաբերություն: Պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկին (գրանցված ՀՀ ԿԲ նախագահի 13.08.2025թ. թիվ 1/269 Ա որոշմամբ) ծանոթանալու համար այցելեք՝ այստեղ:

Надёжное вложение, высокий доход: новые облигации от Амио Банка на выгодных условиях
Спешите воспользоваться этой исключительной инвестиционной возможностью и получать ежеквартальный доход! Банк «Амиот» объявляет о выпуске очередных облигаций, предлагая инвесторам безопасную и выгодную инвестиционную возможность. Драмовые облигации выпускаются с годовой доходностью 10,25%, а долларовые - с годовой доходностью 5,75%. Выплата купонного дохода будет осуществляться ежеквартально. Размещение начинается 11 сентября 2025 года и будет продолжаться до 18 ноября включительно. Срок обращения облигаций составляет 27 месяцев, дата погашения - 11 декабря 2027 года. Условия размещаемых облигаций следующие:
- Объем выпуска драмовых облигаций: 3 000 000 000 драмов (30 000 именных, неконвертируемых, бездокументарных купонных облигаций, номинальной стоимостью 100 000 драмов каждая),
- Объем долларовых облигаций: 5 000 000 долларов США (50 000 именных, неконвертируемых, бездокументарных купонных облигаций, номинальной стоимостью 100 долларов США каждая)
Облигации являются надежными финансовыми инструментами и гарантируются Фондом гарантирования вкладов на тех же принципах, что и вклады. После завершения размещения облигации будут котироваться на Армянской фондовой бирже, будут иметь маркет-мейкера, а доходы от них будут освобождены от подоходного налога и налога на прибыль нерезидентов, что обеспечит более высокую доходность. Более подробную информацию о публичном размещении облигаций (зарегистрировано Решением Председателя Центрального банка Республики Армения № 1/269 А от 13.08.2025 г.) можно найти здесь: