Amio Era. Ամիօ բանկն ու «Դասավանդի´ր, Հայաստան»-ը միավորել են ուժերը կրթության համար
Ամիօ բանկն ու «Դասավանդի´ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամը միավորել են ուժերը Amio Era կրթական բարեգործական ծրագրի շրջանակում՝ ստորագրելով փոխըմբռնման հուշագիր։ Կողմերի համագործակցությունը նպատակ ունի նպաստել կրթության մատչելիությանը և աջակցել սոցիալապես անապահով, սակայն միջին և բարձր առաջադիմությամբ ուսանողներին։
Ծրագիրն ուղղված է բակալավրիատի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կուրսի ուսանողներին, ովքեր կանցնեն երեք փուլից բաղկացած ընտրական գործընթաց՝ մոտիվացիոն նամակի գնահատում, անհատական հարցազրույց և եզրափակիչ մրցութային փուլ։ Ընտրական ամբողջ գործընթացը կկազմակերպվի Ամիօ բանկի և «Դասավանդի´ր, Հայաստան»-ի համատեղ ջանքերով՝ ապահովելով թափանցիկություն, անաչառություն և հավասար հնարավորություններ բոլոր դիմորդների համար։
Ծրագիրը մեկնարկել է հուլիսի վերջին և այս պահին գտնվում է երկրորդ փուլում․ ընտրված թեկնածուներն անցնում են անհատական հարցազրույցների փուլը։ Եզրափակիչ փուլում ուսանողները կմասնակցեն մրցույթային փուլին՝ ցուցադրելով իրենց գիտելիքներն ու կարողությունները։
Amio Era-ն նախատեսում է մեկ տարվա ուսման վարձի ամբողջական փոխհատուցում: Բացի ֆինանսական աջակցությունից, կողմերը պարբերաբար կգնահատեն ծրագրի արդյունքներն ու կքննարկեն դրա շարունակական զարգացման հնարավորությունները։
Այս նախաձեռնությունը միավորում է երկու կազմակերպությունների արժեքային համակարգերն ու սոցիալական պատասխանատվության տեսլականը՝ որպես ներդրում Հայաստանի կրթական և մարդկային ներուժի զարգացման գործում։ Ծրագրի մանրամասները հասանելի են Amio Era-ի ինստագրամյան էջում և պաշտոնական կայքում:

Amio Era. Amio Банк и "Преподавай, Армения" объединили свои усилия ради образования
Amio Банк и Образовательный фонд "Преподавай, Армения" объединили свои усилия в рамках образовательной благотворительной программы Amio Era, подписав Меморандум о взаимопонимании. Сотрудничество сторон направлено на расширение образования и поддержку социально уязвимых студентов со средними и высокими академическими результатами.
Программа предусмотрена для студентов 1-3 курсов бакалавриата, которые пройдут трёхэтапный отбор: оценка мотивационного письма, индивидуальное собеседование и заключительный конкурсный этап. Весь процесс отбора будет организован Amio Банком совместно с фондом "Преподавай, Армения" для обеспечения прозрачности, объективности и равных возможностей для всех кандидатов.
Программа стартовала в конце июля и в настоящее время находится на втором этапе - отобранные кандидаты проходят индивидуальные интервью. На финальном этапе студенты примут участие в конкурсном отборе, продемонстрировав свои знания и навыки.
Amio Era полностью компенсирует стоимость обучения в течение одного года. Помимо финансовой поддержки, стороны будут регулярно оценивать результаты программы и обсуждать возможности дальнейшего развития.
Данная инициатива объединяет системы ценностей и видение социальной ответственности обеих организаций как вклад в развитие образовательного и человеческого потенциала Армении.