Amio Era-ն Գյումրիում. համագործակցություն Շիրակի Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական համալսարանի հետ
Ամիօ բանկը և Շիրակի Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական համալսարանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ միավորվելով Amio Era կրթական ծրագրի նպատակների շուրջ։
Համագործակցության շնորհիվ համալսարանի սոցիալապես խոցելի խմբերից միջին և բարձր առաջադիմությամբ ուսանողները հնարավորություն կունենան մասնակցել Amio Era կրթական ծրագրին և ստանալ մեկ տարվա ուսման վարձի փոխհատուցում՝ Ամիօ բանկի կողմից։
Համագործակցության մեկնարկը համընկավ համալսարանի կարևոր միջոցառումների հետ․ նույն օրը տեղի ունեցավ ուսանողների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը, ինչպես նաև համալսարանի 90-ամյակին նվիրված հուշագրքի շնորհանդեսը։
Հանդիպումն ընթացավ ջերմ և կառուցողական մթնոլորտում՝ հիմք ստեղծելով շարունակական ու արդյունավետ համագործակցության համար։
Amio Era-ն կրթական աջակցության ծրագիր է, որն արդեն երկրորդ անգամ է իրականացվում Ամիօ բանկի կողմից։ Այս տարի նախատեսվում է ուսման վարձի փոխհատուցում մինչև 50 ուսանողի՝ ՀՀ տարբեր բուհերից։ Ծրագրի մանրամասները հասանելի են Amio Era-ի ինստագրամյան էջում և պաշտոնական կայքում:

Амио Эра в Гюмри: сотрудничество с Ширакским государственным университетом имени Микаэла Налбандяна
Амио Банк и Ширакский государственный университет имени Микаэла Налбандяна подписали меморандум о сотрудничестве, объединившись вокруг целей образовательной программы Амио Эра.
Благодаря сотрудничеству студенты университета из социально уязвимых групп со средней и высокой успеваемостью получат возможность принять участие в образовательной программе Амио Эра и получить компенсацию за год обучения от Амио Банка.
Начало сотрудничества совпало с важными мероприятиями университета: в тот же день состоялась торжественная церемония вручения дипломов студентам, а также презентация памятного издания, посвящённого 90-летию университета.
Встреча прошла в тёплой и конструктивной атмосфере, заложив основу для продолжительного и эффективного сотрудничества. Амио Эра - образовательная программа поддержки, которую Амио Банк реализует уже во второй раз. В этом году планируется возмещение стоимости обучения до 50 студентов из различных вузов Армении.