Հրապարակային առաջարկ
«ԱՄԻՕ» ՓԲԸ 2024 թվականի հոկտեմբերի 16-ից մինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 06-ը ներառյալ, հրապարակային առաջարկի միջոցով նախատեսում է տեղաբաշխել անվանական, արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային պարտատոմսերի 1 թողարկում` հետևյալ պայմաններով.
Դոլարային պարտատոմսեր - AMARBBB2IER2
- Արժեթղթի դաս՝ անվանական, չփոխարկվող, արժեկտրոնային պարտատոմս
- Արժեթղթի ձև՝ ոչ փաստաթղթային
- Արժեթղթի անվանական արժեք՝ 100 ԱՄՆ դոլար
- Արժեթղթերի քանակ՝ 50,000 հատ
- Արժեթղթերի ընդհանուր անվանական արժեք՝ 5,000,000 ԱՄՆ դոլար
- Շրջանառության ժամկետ՝ 30 ամիս
- Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝ 4.75%
- Արժեկտրոնների վճարման պարբերականություն՝ եռամսյակային
- Տեղաբաշխող՝ «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ
- Տեղաբաշխման սկիզբ՝ 16.10.2024թ.
- Տեղաբաշխման ավարտ՝ 06.12.2024թ.
«ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ արժեկտրոնային պարտատոմսերի ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի 2024թ. ապրիլի 10-ի թիվ 1/124 Ա որոշմամբ: «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ Ծրագրային ազդագրի լրացումը գրացվել է 31.05.2024 ՀՀ ԿԲ նախագահի թիվ 1/194 Ա որոշմամբ, «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ Ծրագրային ազդագրի լրացում 2-ը գրացվել է 05.08.2024 ՀՀ ԿԲ նախագահի 1/297 Ա որոշմամբ: Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները սահմանված կարգով պետք է լրացնեն և պատշաճ կերպով «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ ներկայացնեն Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտերը (հղում): Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար վճարումը պետք է իրականացվի թողարկման նպատակով Բանկում բացված 11500236924369 (ԱՄՆ դոլարային պարտատոմսերի դեպքում) հաշվեհամարին: Ազդագրի, ազդագրի լրացումների, ինչպես նաև թողարկման վերջնական պայմանների և ձեռքբերման հայտերի էլեկտրոնային տարբերակները հասանելի են ստորև բերված հղումներով, իսկ տպագիր տարբերակը կարելի է ձեռք բերել «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ գլխամասային գրասենյակում (հասցե` ՀՀ, 0010, Երևան, Նալբանդյան 48):

Публичное предложение
С 16 октября 2024 года по 6 декабря 2024 года включительно ЗАО «АМИО» планирует разместить 1 выпуск именных, купонных, бездокументарных облигаций посредством публичной оферты, на следующих условиях.
Долларовые облигации - AMARBBB2IER2
- Долларовые облигации - AMARBBB2IER2
- Класс ценных бумаг - именная, неконвертируемая, купонная облигация.
- Форма ценных бумаг - бездокументарные
- Номинальная стоимость ценных бумаг -100 USD
- Количество ценных бумаг- 50,000 штук
- Общая номинальная стоимость ценных бумаг - 5,000,000 USD
- Период/срок оборота- 30 месяц
- Годовая купонная доходность: 4,75%
- Периодичность выплат купонов -ежеквартально.
- Андеррайтер - ЗАО "АМИО БАНК"
- Начало размещения- 16.10.2024.
- Завершение размещения- 06.12.2024.
Проспект купонных облигаций ЗАО "АМИО БАНК" зарегистрирован решением Председателя Центрального банка РА № 1/124 А от 10 апреля 2024 года. Дополнение к программному проспекту ЗАО "АМИО БАНК" зарегистрирован 31.05.2024 решением Председателя Центрального банка РА № 1/194 А, второе дополнение к программному проспекту ЗАО "АМИО БАНК" зарегистрирован 08.05.2024 решением Председателя Центрального банка РА №. 1/297 А. Для приобретения облигаций инвесторам необходимо заполнить и надлежащим образом подать в ЗАО «АМИО БАНК» заявку/заявки на приобретение облигаций (ссылка). Оплата за приобретение облигаций должна быть произведена на банковский счет 11500236924369 (для облигаций в долларах США), открытый в Банке с целью выпуска. Электронные версии проспекта, приложения к проспекту, а также окончательные условия заявок на выпуск и приобретение доступны по ссылкам ниже, а печатную версию можно приобрести в головном офисе ЗАО «АМИО БАНК» (адрес: РА, г. 0010, Ереван, Налбандяна 48).